معرفی مسابقات جهانی WLO کانادا(فرصتی برای توسعه مهارت حل مسئله)

مرکز آموزش ریاضی و علوم کامپیوتر کانادا از سال 1995 به منظور تاکید بر اهمیت ریاضی و ارتباط آن با سایر علوم در قرن 21 تشکیل و هر ساله مسابقات متعددی به منظور افزایش علاقه ی دانش آموزان نسل نو به ریاضی برگزار می کند.این آزمون برای دانش آموزان ششم تا دوازدهم در بسیاری از کشورهای جهان برگزار می گردد(حدود 60 کشور در این آزمون ها شرکت می کنند). در ایران به همت انتشارات گات این مسابقات هم‌زمان با سایر کشورها برگزار می گردد و شما این شانس را دارید که در نزدیک ترین مکان ممکن به شما در این مسابقه جهانی شرکت و برای خود ، خانواده و مدرسه ی خود افتخارآفرینی کنید.

انتشارات گات (به عنوان نماینده ایران در این مسابقات) با اعتقاد به آموزش استاندارد و اعتقاد بر این که تجربه ی شرکت در یک مسابقه بین المللی با استاندارد جهانی (صرفنظر از نتیجه)می تواند در آینده ی تحصیلی و شغلی و حتی ایجاد اعتماد به نفس بسیار تاثیرگذار باشد با تلاش فراوان سعی در آماده‌سازی هرچه بهتر دانش آموزان برای شرکت در این مسابقه دارد به طوری که تنها شرکت در کلاس های آمادگی آن می تواند تاثیر شگرفی در پرورش سطح تفکر ، مهارت حل مسئله و به طورکلی مهارت ریاضی افراد شرکت کننده داشته باشد.
چگونگی شرکت درآزمون

دانش آموزان با عضویت در گات و شرکت در آزمون ورودی می توااد مجوز شرکت در کلاس های آماده‌سازی را دریافت و شرکت در آزمون نهایی جواز حضور در مسابقات را دریافت کنند.
این مسابقه یکی از برجسته‌ترین مسابقات جهان است ، پس از برگزاری مسابقات پاسخ نامه ها برای دانشگاه کانادایی ارسال و نتایج آن در فصل تابستان اعلام و به نفرات برتر جوایزی اهدا می گردد.
جوایز مسابقات

* دانش آموزانی که جزء 25% اول شرکت کنندگان باشند گواهی نامه ی رسمی دریافت می کنند.
* به تعدادی از دانش آموزان بنابر تشخیص اساتیدکانادایی مدال های طلا ، نقره و برنز تعلق می گیرد.
* اسامی تعدادی از شرکت کنندگان برتر و واجد شرایط در فهرست افتخارات بین المللی و کانادا ثبت می شود.

(دیگه چی می خوای؟!!…نه واقعا چی می خوای؟چی بهتر از این میتونه به تحصیلت هدف بده و نتیجه زحمات خودت و خانوادتو بگیری؟! ….)

مدت و تعداد سوالات آزمون WLO کانادا

در این آزمون 25 سوال چند گزینه ای که به ترتیب از ساده به دشوار مرتب شده اند در اختیار دانش آموزان قرار می گیرد ، مدت آزمون 60 دقیقه و امتیازات از 150نمره مورد محاسبه قرار می گیرد.

زمان برگزاری آزمون

هر سال این آزمون در فصل بهار برگزار می گردد و زمان دقیق برگزاری آن متعاقبا اعلام خواهد شد.

هجدهمین دوره مسابقات

انتشارات گات هجدهمین دوره مسابقات را در سال 2015 را برگزار کرد و تیم big bang از مدرسه فرزانگان 2 مقام اول را بین تیم های ایرانی به دست‌آورد.
دانش آموزان پذیرفته شده در آزمون مرحله ی دوم گات که در یک اردوی آموزشی شرکت کرده جواز حضور در این آزمون را دریافت می کنند.

یک دیدگاه ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.