سوالات متداول

یوسیران

چرا آزمون یوس؟

سیستم دانشگاه های ترکیه بر چه اساس طراحی شده؟

دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی ترکیه در هر سال تحصیلی موظف به پذیرش سهمیه‌ای بالغ بر 4500 دانشجوی خارجی (غیر ترک) هستند. در این راستا سازمان ÖSYM (مرکز انتخاب و جایگزینی دانشجو) ترکیه متولی برگزاری آزمونی به نام (YÖS (Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavı،آزمون دانشجویان خارجی،شده که همه ساله در ماه آوریل و می(April&May) در کشور ترکیه و چند کشور منطقه به‌طور همزمان برگزار می‌شود.

با توجه به سطح علمی بالای دانش آموزان دبیرستانی در ایران در مقایسه با داوطلبان سایر کشورهای منطقه، شدت پایین تررقابت و تعداد شرکت کنندگان کم تر در کنکور یوس نسبت کنکور ایران داطلبان ایرانی از شانس بالایی برای موفقیت و دستیابی به رشته های برتر(پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی) برخودارند.

سیستم آموزشی دانشگاه های ترکیه کاملا منطبق بر آموزش آمریکاست و زبان قابل انتخاب است اما انتخاب زبان انگلیسی برای دانشجویان مقرون به صرفه نیست.تقویم آموزشی دانشگاه‌های ترکیه تقریباً همانند دانشگاه‌های ایران است بدین ترتیب که شروع ترم پائیز از ماه اکتبر و انتهای ژانویه و ترم بهار از فوریه آغاز و در ماه ژوئن به انتها خواهد رسید و ترم‌های تابستانی از جولای تا آگوست خواهد بود.

مواد آزمون یوس

جهت سنجش استعدادهای آموزشی پایه در آزمون یوس (YOS) فقط ریاضی، هندسه و هوش در حد کنکور مطرح می گردد که به اعتقاد من همگی 1 درس و در یک راستا و جهت اند( شامل 80 سؤال تستی 5 گزینه‌ای در مدت زمانی حدود 90 دقیقه به دو زبان انگلیسی و ترکی طراحی می‌شود و مبنای اصلی پذیرش دانشجو است)

با لحظه ای درنگ این آزمون را با کنکور ایران مقایسه کنید!مطالعه ی بیش از 40 کتاب از 3 سال تحصیلی و مطالعه ی دروس عمومی در کنار دروس اختصاصی چه کار زجرآوری است که اغلب ما آن ار تجربه کرده ایم ولی ریاضی و هندسه و هوش همگی در یک جهت حرکت می کنند و با یک برنامه ریزی و نظارت منظم، یک ناظر کاربلد و یک مدرس کارآزموده، قطعا شما را برفراز موفقیت به پرواز در خواهد آورد.این آزمون قبلا به صورت سراسری برگزار می شد ولی از سال 2011 با تغییر قوانین هر دانشگاه به طور مجزا اقدام به برگزاری آزمون می کند.

آزمون یوس برای چه رشته هایی است؟آیا میتوانم با آزمون یوس پزشکی یا دندان قبول شوم یا فقط مختص داوطلبان ریاضی و رشته مهندسی است؟

با آزمون یوس امکان تحصیل در کلیه رشته‌های فنی مهندسی، پزشکی، هنر و علوم انسانی(حتی رشته هایی مثل مد، رقص و …که در ایران وجود ندارد) در دانشگاه‌های ترکیه فراهم است.فقط نمره ای که باید داوطلب در هر رشته کسب کند متفاوت و برای رشته های پزشکی بالاتر از بقیه رشته هاست.
مراحل و شرایط شرکت در آزمون یوس و ورود به دانشگاههای ترکیه چگونه است؟
آیا دانشگاههای ترکیه اعتبار کافی دارند؟
منابع آزمون یوس ترکیه چیست؟
مژده مژده
مشکل بزرگی که داوطلبان کنکور یوس با آن مواجه هستند تعداد زیاد تست های کنکور یوس و نبود منبع و مرجع مناسب برای کنترل جواب تست هایی است که به حل آنها می پردازند این مورد با همت و تلاش شبانه روزی استاد بابک کمالی و مجموعه یوسیران مرتفع گردیده و کتاب پاسخنامه(کمک درسی) تست های پوزا به قلم آقای ریاضی ایران به نگارش در آمده و مشکل بزرگ داوطلبان را حل نموده است.این مجموعه اولین و تنها پاسخنامه ی کلیه ی تست های کتاب پوزا در ایران است و امیدواریم در موفقیت داوطلبان کنکور ترکیه تاثیر به سزایی داشته باشد.

به یاری پروردگار متعال همیشه در تلاشیم تا به نیازهای دانش آموزان پاسخ ویژه ای داشته باشیم به همین منظور پکیج های ویژه ای را طراحی و به داوطلبان کنکور پیشنهاد می نماییم:

پکیج برنزی یوسیران

بسته ویژه یک

طرح اقتصادی

بسته ویژه تضمینی

پکیج نقره ای یوس

بسته ویژه دو

سوالی دارید ؟

سوالات تکراری

یوسیران با افتخار آماده پاسخگویی به شما عزیزان میباشد.

برای ثبت نام و شرکت در دوره های آمادگی ، آزمون یوس، می توانید تولید از منوی محصولات یا کلاس مورد نظر خود را انتخاب کنید یا برای انتخاب بهتر، دقیق تر و صرفه جویی در وقت و هزینه با مشاورین از طریق ۹۱۳۰۰۵۳۲-۰۲۱ تماس بگیرید. ما برای ارتقا و راهنمایی های ارزنده تا رسیدن بر فراز موفقیت در کنارتان هستیم.

برای ثبت نام در ازمون ورودی دانشگاه های ترکیه ، آزمون یوس ، ابتدا دانشگاه یا دانشگاه های مورد نظر خود را پیج زیر انتخاب کنید.
Instagram.com/ yosirsn_edu

توجه داشته باشید که از سال ۲۰۲۳/ ۱۴۰۲ ازمون یوس به صورت یکپارچه برگزار خواهد شد و دیگر نیازی به انتخاب مجزای ازمون ها و شرکت در ازمون های متعدد ندارید.
بعد از این مرحله از طریق شماره دفتر مرکزی یوسیران ۹۱۳۰۰۵۳۲-۰۲۱ برای انجام مراحل بعدی با مشاورین یوسیران در تماس باشید.

ارودی آموزشی ترکیه در شهر استانبول برگزار می شود.
مجموعه یوسیران تحت نظارت مستقیم استاد بابک کمالی اقدام به ارتقای خدماتی نظیر برای داوطلبان شرکت در آزمون یوس نموده است.
همه ما می دانیم تیم ها در زمان حضور در تور ……. منظم تر رفتار می کنند که این موضوع شامل ساعت خواب ، ساعت مطالعه ، تمرین و مسابقه های درون‌ گروهی و تدارکاتی است .
ما نیز برای حفظ آمادگی داوطلبان یوسیران در هنگام آزمون در …..ترکیه خدمات زیر را به خانواده ها ارائه می کنیم.
۱- تهیه اسکان داوطلبان
۲- تهیه وعده غذای اصلی با کیفیت عالی
۳- ارائه برنامه مطالعاتی و دوره روزانه
۴- برگزاری کلاس نکته و تست و رفع اشکال و جمع بندی
۵- برنامه های منظم گشت ، و پیاده روی و بازدید از مراکز دیدنی برای حفظ روحیه ی داوطلبان
۶- برگزاری آزمون و ….

دانشگاه های ترکیه از اعتبار بالایی در جهان برخوردارند و این اعتبار به مراتب از دانشگاه های روسیه ، گرجستان ، و …. بالاتر است.
این دانشگاه ها با تکنیک های بسیار عالی اقدام به برگزاری دوره های اموزشی خود بر اساس اخرین استانداردهای یورو می نمایند و سیلاس های درسی بر اساس سیلابس های دانشگاه های بسیار سطوح امریکایی است .
اعتبار بسیار بالای دانشگاه های ترکیه سبب هموارسازی راه موفقیت داوطلب به سمت موفقیت و مهاجرت به کشورهای مترقی شده به طوریکه بعد از اتمام تحصیلات قادر خواهید بود به راحتی در کشورهای المان و امریکا و….. نسبت به ادامه ی تحصیل یا کار اقدام کنید.


ویدئو ۱۰ دانشگاه برتر ترکیه را ببینید